Gramofonik

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2018-09-27 22:05:28

Gramofonik
Administrator
Dołączył: 2018-08-17
Liczba postów: 47
WindowsChrome 69.0.3497.100

Pioneer PL-L1000

ZoePG5M.jpg
bKw02IR.jpg
NG94PlG.jpg
DnVBuJ3.jpg
i465ICO.jpg
KH1j8lS.jpg
sb5bEpw.jpg
yJchS5P.jpg

Gdybym wiedział, to co teraz wiem, to przed zakupem poprosiłbym sprzedającego, aby okręcił jedną z nóżek i pokazał w jakim stanie jest osłona gumowa sprężyn.
Niestety nie wiedziałem, że ten model, w większości przypadków, po prawie 40 latach ma uszkodzone osłony gumowe sprężyn. Niestety, czas robi swoje, guma parcieje, rozsypuje się itp
W przypadku tego modelu, problem jest znany od lat.
Nie znalazłem rozwiązanie tego problemu, nie znalazłem ofert sprzedaży owych osłon gumowych sprężyn dedykowanych do tego modelu.
Nóżki w tym modelu spełniają ważną rolę, kluczową, zawieszenie silnika i ramienia jest pływające, jest zawieszone na sprężynach pracujących na nóżkach, w osłonach gumowych. Jak osłony gumowe są uszkodone, zmienia się wysokość zwieszenia talerza z silnikiem ,zmienia się rezonans obudowy.
Zmówiłem osłony gumowe od innego modelu, które wydaja się mieć identyczny rozmiar, przekonam się o tym jak przesyłka do mnie dotrze.
Póki co, zastosowałem, gumowe podkładki, ogólnie dostępne w marketach budowlanych, a stosowane w armaturze łazienkowej, krany, węże, itp
Trzeba kupić podkładki gumowe o różnych rozmiarach, gdyż będą potrzeba dwie podkładki, o różnych rozmiarach na każdą z nóżek. Najlepiej wziąć nóżkę z sobą do sklepu i na miejscu dobrać odpowiednie podkładki
Montaż jest prosty, nie wymaga śrubokręta, jedyne co potrzeba to trochę logiki i czasu, ważne aby po zamontowaniu podkładek, sprawdzić poziomnicą czy talerz jest osadzony poziomo na zawieszeniu. 
Po zastosowaniu podkładek gumowych,  zdecydowanie poprawia się zawieszenie pływające, jest stabilne, ciche.
Przy okazji, demontażu nóżek, gdy mamy zdemontowany spód gramofonu  warto wymienić pasek napędu przesuwu ramienia. Paski są ogólnie dostępne. Wymiana jest bardzo prosta.

Bardzo dobry gramofon, liniowy odczyt to jest to! Cały czas równo od początku do końca płyty. 

Z ciekawości zmontowałem wkładkę typu MC, Ortofon SL 20Q. Chyba z połowy lat 70-tych, i chyba dedykowaną do płyt kwadrofonicznych.
Wkładka ma niski poziom napięcia wyjściowego, ledwie 0.125 mV, więc niezbędny jest tutaj transformator do wkładek MC, ja zastosowałem Ortofon MC-30, z regulacja wzmocnienia, dalej sygnał kierowany jest do wejście typu MM w IFI Micro Phono
Bardzo dobra wkładka, bardzo dobry tracking, nie wiem jaki ma szlif igły, ale musi być to dobry szlif, bo igła świetnie siedzi w rowku płyty, bardzo mało zniekształceń, trzasków, na moje ucho najlepiej pracuje przy nacisku około 1.8 gram
Gra to cudnie, liniowo, równo, jak to u Ortofona, bez koloryzowania.

Próbka dźwiękowa, za czas jakiś......

Na zdjęciach widać kurz. Z tej okazji pozdrawiam wszystkich producentów gramofonów, którzy produkuje współczesne gramofony bez pokryw.

Offline

#2 2018-10-14 19:52:21

Gramofonik
Administrator
Dołączył: 2018-08-17
Liczba postów: 47
WindowsChrome 69.0.3497.100

Odp: Pioneer PL-L1000

dhmmA6V.jpg

f0Psdpr.jpg

flQSayo.jpg

Nowe gumowe osłony sprężyn złożone :-) 

Świetny gramofon. Na pewno kolejny który kupię, będzie miał ramię tangencjonalne.
Zero problemów, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych ramion, z korekcją siły dośrodkowej, która ciąga ramię do środka talerza, i wymaga zmiennej wartości korekcji tej siły na początku i końcu płyty
Zero problemów, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych ramion, z błędem śledzenia, bo jak wiadomo tylko w dwóch miejscach igła porusza się w rowku płyty z zerowej błędem kata śledzenie, w innych miejscach porusza się z błędem.  W przypadku ramienia tangencjalnego problem ten nie występuje.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot
Forum entuzjastów gramofonów

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
inndem - proserv - tropicallife - obstawianie - sanandreaspolicedepartament